Hjärnkollambassadör Therese Netzell föreläser om Skolplikt – javisst men vem bär ansvaret när det inte fungerar?
Välkommen till ett tankeväckande Hjärnkollseminarium med vår Hjärnkollsambassadör, Therese Netzell. Detta är ett aktuellt och viktigt ämne som berör många.
Är det skolan, hemmet eller eleven själv?
En berättelse om bemötande och strävan efter förståelse, där Therese speglar skilda perspektiv dels utifrån sin yrkesroll som lärare med egen erfarenhet av ADHD och även utifrån hennes erfarenhet som mamma till två döttrar med NPF-diagnos.
Det som är särskilt bra är att
Självklart gratis!
Hur Anmäler Du Dig? För att anmäla dig till detta spännande Hjärnkollsseminarium, klicka i rutan ANMÄLAN på vår webbplats. Observera att webbanmälan stänger den 30 oktober. Om du vill anmäla dig efter detta datum kan du skicka ett mail direkt till Lotte på lotte@hjarnkoll-uppsalalan.se.
Vill du vara med på plats och se Therese live i Vuxenskolans lokaler? – Platserna är begränsade, så se till att anmäla dig direkt till: info@hjarnkoll-uppsalalan.se för att säkra din plats!
Efter att du har anmält dig kommer du att få en länk via mail från Hjärnkoll samma dag som seminariet äger rum. Se till att ha din inkorg redo för att delta i denna givande upplevelse.